Zadaj pytanie Lekarzowi lub farmaceucie

Zarejestruj się lub zaloguj
Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaIndeks Leków

Excedrin migrastop x 20 tabl powlekanych

Excedrin migrastop x 20 tabl powlekanych
Symbol

16226

Cena

21,80 zł

Substancja czynna

Acidum acetylsalicylicum Coffeinum Paracetamolum

Rodzaj rejestracji

Lek

Producent

NOVARTIS

Dostępność w wysyłce

Dostępny

O produkcie
EXCEDRIN MigraStop - tabletki przeciw objawom migreny.
Działanie i wskazania - Kiedy stosować?
EXCEDRIN MigraStop jest zalecany w leczeniu napadów migreny (zarówno z aurą jak i bez aury). Ogranicza takie objawy jak ból głowy, nadwrażliwość na dźwięk, nadwrażliwość na światło, nudności. Działanie preparatu opiera się na 3 substancjach aktywnych. Kwas acetylosalicylowy i paracetamol działają przeciwbólowo oraz przeciwzapalnie. Preparat zawiera także kofeinę, która delikatnie pobudza i intensyfikuje działanie przeciwbólowe.
Przeciwwskazania - Kiedy nie stosować?
Nie stosuj w przypadku nadwrażliwości na składniki preparatu lub w przypadku reakcji alergicznych na inne leki przeciwbólowe, przeciwzapalne lub przeciwgorączkowe. W ciąży i podczas karmienia piersią skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem preparatu. Nie stosuj w przypadku chorób krwi, schorzeń nerek, wątroby, serca, wrzodów żołądka lub jelit oraz w przypadku objawów perforacji żołądkowo-jelitowych (czarne stolce, krew w stolcu). Nie stosuj w przypadku przyjmowania ponad 15 mg metotreksatu tygodniowo. Lek przeznaczony dla osób dorosłych.
Możliwe działania niepożądane
Jak każdy inny lek EXCEDRIN MigraStop może powodować działania niepożądane u pewnej części pacjentów. Szczegółowe informacje dotyczące ewentualnych zaburzeń i działań niepożądanych dostępne są w ulotce dołączonej do opakowania oraz na stronie producenta. Jeżeli masz jakieś pytania, możesz się również zgłosić do NASZEGO EKSPERTA. Wśród możliwych zaburzeń stosowania EXCEDRIN MigraStop wymienić należy: nerwowość, zawroty głowy, bezsenność, drżenie mięśni, ból głowy, ból oczu i zaburzenie widzenia, szum w uszach, przyspieszenie bicia serca, zaczerwienie skóry, wysypka, pokrzywka, ból brzucha, dolegliwości ze strony układu pokarmowego, ból gardła i trudności z przełykaniem, uderzenia gorąca, wzdęcia, osłabienie, sztywność mięśni.
Dawkowanie - Jak stosować?
Stosuj doustnie popijając płynem. W przypadku bólu głowy stosuj 1 tabletkę co 4-6 godzin. Nie należy stosować leku dłużej niż 4 dni. W przypadku leczeniu objawów migreny: zastosuj 2 tabletki i w razie konieczności po upływie 4-6 godzin kolejne 2 tabletki. Nie należy stosować leku dłużej niż 3 dni.
Skład
1 tabletka zawiera: 250mg kwasu acetylosalicylowego, 250mg paracetamolu, 65mg kofeiny. Dodatkowo: hydroksypropyloceluloza niskopodstawiona, celuloza mikrokrystaliczna, kwas stearynowy, hypromeloza, dwutlenek tytanu (E171), glikol propylenowy, kwas benzoesowy (E 210), wosk Carnauba.
Ważne
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.