Zadaj pytanie Lekarzowi lub farmaceucie

Zarejestruj się lub zaloguj
Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaIndeks Leków

Aspirin pro 500 mg x 20 tabl powlekanych

Aspirin pro 500 mg x 20 tabl powlekanych
Symbol

28477

Cena

19,40 zł

Substancja czynna

Acidum acetylsalicylicum

Producent

BAYER

Rodzaj rejestracji

Lek

Dostępność w wysyłce

Dostępny

O produkcie
Aspirin Pro - tabletki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe zawierające kwas acetylosalicylowy.
Działanie i wskazania - Kiedy stosować?
Tabletki Aspirin Pro są zalecane w leczeniu bólu różnego pochodzenia, w leczeniu gorączki oraz stanów zapalnych. Unikatowość tabletek Aspirin Pro polega na tym, że w porównaniu ze zwykłymi tabletkami Aspirin, uwalniają zawartą w nich substancję aktywną aż 6 razy szybciej i 2,5 razy szybciej wchłaniają się do organizmu. Dzięki temu stosując tabletki Aspirin Pro osiąga się 2 razy szybszy efekt przeciwbólowy.
Przeciwwskazania - Kiedy nie stosować?
Nie stosuj w przypadku uczulenie na kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub którykolwiek ze składników leku. Nie stosuj w niewydolności nerek, wątroby lub serca. Nie stosuj w chorobie wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, jeśli u pacjenta występuje skaza krwotoczna lub podwyższone ryzyko krwawienie. Pozostałe przeciwwskazania: leczenie metotreksatem w dawkach większych niż 20 mg na tydzień, stosowanie leków przeciwzakrzepowych. Nie stosuj w ciąży oraz podczas karmienia piersią.
Możliwe działania niepożądane
Jak każdy inny lek Aspirin Pro może powodować działania niepożądane u pewnej części pacjentów. Szczegółowe informacje dotyczące ewentualnych działań niepożądanych dostępne są w ulotce dołączonej do opakowania oraz na stronie producenta. Jeżeli masz jakieś pytania, możesz również zapytać NASZEGO EKSPERTA. Możliwe działania niepożądane: zaburzenia krwi i układu chłonnego, reakcje nadwrażliwości, reakcje anafilaktyczne, astma, obrzęk naczynioruchowy, ból głowy, zawroty głowy, zaburzenia słuchu, zaburzenia układu pokarmowego, wątroby i dróg żółciowych, pokrzywka, reakcje skórne.
Dawkowanie - Jak stosować?
Stosuj doustnie popijając dużą ilością wody. Dorośli i młodzież od 16 lat: 1-2 tabletki co 4 godziny, nie przekraczaj maksymalnej dawki 6 tabletek na dobę. Młodzież 12 - 15 lat: 1 tabletka co 4 godziny, nie przekraczaj maksymalnej dawki 4 tabletek na dobę. Pacjenci w podeszłym wieku (65 lat i powyżej): nie przekraczaj maksymalnej dawki 4 tabletek na dobę.
Skład
1 tabletka zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego. Dodatkowo: krzemionka koloidalna bezwodna, sodu węglan bezwodny, wosk Carnauba, hypromeloza, cynku stearynian.
Ważne
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.