Zadaj pytanie Lekarzowi lub farmaceucie

Zarejestruj się lub zaloguj
Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaIndeks Leków

Seractil 200 mg x 10 tabl powlekanych

Seractil 200 mg x 10 tabl powlekanych
Symbol

25908

Cena

10,15 zł

Producent

BIOFARM

Substancja czynna

Dexibuprofenum

Rodzaj rejestracji

Lek

Dostępność w wysyłce

Dostępny

Wskazania i działanie
Objawowe leczenie ostrego bólu menstruacyjnego, innych rodzajów bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego, takich jak: bóle mięśniowo—szkieletowe lub bóle zębów.
Skład
  • Jedna tabletka powlekana zawiera: 200 mg deksibuprofenu (Dexibuprofenum).
  • Substancje pomocnicze:
    • Rdzeń: Hypromeloza, Celuloza mikrokrystaliczna, Karmeloza wapniowa, Krzemionka koloidalna, bezwodna, Talk
    • Otoczka: Hypromeloza, Tytanu dwutlenek (E 171), Glicerolu trioctan, Talk, Makrogol 6000
Dawkowanie
Produkt leczniczy Seractil® stosuje się doustnie, podczas posiłku, popijając płynem.
Zalecana dawka dobowa wynosi od 600 mg do 900 mg deksibuprofenu podawana w 3 dawkach podzielonych.
Zmniejszanie bólu od łagodnego do umiarkowanego
Zalecana dawka początkowa wynosi 200 mg deksibuprofenu; dawka dobowa wynosi 600 mg deksibuprofenu.
Maksymalna dawka jednorazowa wynosi 400 mg deksibuprofenu. Dawka ta może być stopniowo zwiększana do 1200 mg deksibuprofenu/dobę u pacjentów z ostrym bólem.
Maksymalna dawka dobowa wynosi 1200 mg deksibuprofenu.
W łagodzeniu bólów menstruacyjnych
Zalecana dawka dobowa wynosi od 600 mg do 900 mg deksibuprofenu, podawana w 3 dawkach podzielonych. Maksymalna dawka dobowa wynosi 900 mg deksibuprofenu.
Dawkowanie u dzieci
Brak danych dotyczących stosowania deksibuprofenu u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat, dlatego stosowanie Seractilu® nie jest zalecane w tej grupie wiekowej.
Przeciwwskazania
Przyjmowanie deksibuprofenu jest przeciwwskazane w następujących przypadkach:
  • u pacjentów z nadwrażliwością na deksibuprofen lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), bądź na którąkolwiek substancję pomocniczą wchodzącą w skład produktu leczniczego,
  • u pacjentów, u których substancje o podobnym działaniu (np. kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne), wywołują ataki astmy, skurcz oskrzeli, ostre zapalenie błony śluzowej nosa, pokrzywkę, obrzęk naczynioruchowy,
  • u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy czynną lub w wywiadzie,
  • u pacjentów, u których występują krwawienia z przewodu pokarmowego lub innego rodzaju krwawienia,
  • u pacjentów z czynną chorobą Crohna lub wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego,
  • u pacjentów z ciężką niewydolnością serca,
  • u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek (GFR<30 ml/min),
  • u pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności wątroby,
  • u pacjentów ze skazą krwotoczną lub innymi zaburzeniami krzepliwości krwi, jak i u pacjentów stosujących leki przeciwzakrzepowe, w III trymestrze ciąży.
Działania niepożądane