O produkcie
Flucontrol Hot preparat do sporządzania gorącego napoju przeciw objawom grypy i przeziębienia.
Działanie i wskazania - Kiedy stosować?
Flucontrol Hot zalecany jest w leczeniu objawów grypy oraz przeziębienia. Dzięki zawartości dużej dawki paracetamolu działa przeciwbólowo oraz skutecznie pomaga w walce z gorączką. Dodatkowo, chlorowodorek fenylefryny i chlorfenamina zmniejszają ilość wydzieliny z nosa oraz obrzęk błony śluzowej nosa, objawów, które często towarzyszą grypie i przeziębieniu. Flucontrol Hot ma wygodną formę saszetek rozpuszczanych w wodzie i przyjemny cytrynowy smak.
Przeciwwskazania - Kiedy nie stosować?
Nie stosuj w przypadku nadwrażliwości na którąkolwiek z substancji preparatu oraz w przypadku niewydolności wątroby i nerek. Nie stosuj w nadciśnieniu tętniczym, chorobach i zaburzeniach sercowo-naczyniowych, nadczynności tarczycy, jakskrze oraz tachykardii. Flucontrol Hot nie stosuj u pacjentów leczonych inhibitorami monoaminooksydazy (IMAO).
Możliwe działania niepożądane
Jak każdy inny lek Flucontrol Hot może powodować działania niepożądane u pewnej części pacjentów. Szczegółowe informacje dotyczące ewentualnych zaburzeń i działań niepożądanych dostępne są w ulotce dołączonej do opakowania oraz na stronie producenta. Jeżeli masz jakieś pytania, możesz również zapytać NASZEGO EKSPERTA. Możliwe działania niepożądane to pobudzenie nerwowe, ucisk w klatce, sapanie, szybkie lub nieregularne bicie serca, zmiany w morfologii krwi, zmiany ciśnienia tętniczego, zaburzenia wątroby, bóle gardła, zmęczenie, ostre zapalenie błędnika, impotencja, krwawienie między miesiączkowe.
Dawkowanie - Jak stosować?
Rozpuść zawartość saszetki w połowie szklanki wody. Lek przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 12 lat. Stosuj 1 saszetkę 3 - 4 razy dziennie (co 6 - 8 godzin). Nie przekraczaj dawki 4 saszetek dziennie (4 gram paracetamolu).
Skład
1 saszetka zawiera substancje czynne: Paracetamol - 1000mg, chlorowodorek fenylefryny - 10mg, chlorfenamina maleinianu - 4mg. Dodatkowo: krzemionka koloidalna bezwodna, kwas cytrynowy bezwodny, sacharyna sodowa, sacharoza, cyklaminian sodu, aromat pomarańczowy.
Ważne
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.