Zadaj pytanie Lekarzowi lub farmaceucie

Zarejestruj się lub zaloguj
Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaIndeks Leków

Theraflu extra grip x 14 sasz

Theraflu extra grip x 14 sasz
Data ważności

2017-12-31

Symbol

11248

Cena

21,35 zł

Rodzaj rejestracji

Lek

Producent

NOVARTIS

Substancja czynna

Paracetamolum Pheniramini maleas Phenylephrini hydrochloridum

Dostępność w wysyłce

Dostępny

O produkcie
Theraflu ExtraGRIP preparat w postaci gorącego napoju do zwalczania objawów przeziębienia oraz grypy.
Działanie i wskazania - Kiedy stosować?
Theraflu ExtraGRIP należy stosować do walki ze wszelkimi objawami przeziębienia oraz grypy takimi jak bóle głowy, gorączka, kichanie, katar, bóle mięśni i kostno-stawowe. Wygodne dawkowanie w postaci rozpuszczonego w gorącej wodzie proszku. Preparat tworzy gorący napój o smaku cytrynowym, który dodatkowo rozgrzewa organizm, dzięki temu skuteczniej wyeliminujesz problematyczne objawy i szybciej pokonasz chorobę.
Przeciwwskazania - Kiedy nie stosować?
Podczas stosowania Theraflu ExtraGRIP najlepiej powstrzymaj się od prowadzenia pojazdów gdyż może powodować senność. Nie łącz stosowania leku ze spożywaniem alkoholu oraz preparatów nasennych. Przechowuj z dala od dzieci w suchym miejscu.
Możliwe działania niepożądane
Jak każdy inny lek Theraflu ExtraGRIP może powodować działania niepożądane u pewnej części pacjentów. Szczegółowe informacje dotyczące ewentualnych zaburzeń dostępne są w ulotce dołączonej do opakowania oraz na stronie producenta. Jeżeli masz jakieś pytania, możesz również zapytać NASZEGO EKSPERTA. Możliwe działania niepożądane podczas stosowania leku to senność i uczucie zmęczenia oraz reakcje uczuleniowe, a także bóle głowy, biegunki, wzdęcia, zaparcia, nudności, suchość w jamie ustnej, zawroty głowy, drażliwość, wzrost ciśnienia krwi.
Dawkowanie - Jak stosować?
Rozpuść zawartość saszetki w szklance gorącej wody. Stosuj doustnie. Lek przeznaczony dla dzieci powyżej 12 roku życia oraz dorosłych. Jednorazowo przyjmuj nie więcej niż 1 saszetkę. Stosuj nie częściej niż co 4-6 godzin. Nie przekraczaj dawki 3 saszetek dziennie. Theraflu ExtraGRIP możesz stosować nieprzerwanie nie dłużej niż przez 5 kolejnych dni.
Skład

Substancja czynna: paracetamol 650 mg, chlorowodorek, fenylefryny 10 mg, maleinian feniraminy, 20 mg oraz substancje pomocnicze w tym sacharoza.
Ważne
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.