Zadaj pytanie Lekarzowi lub farmaceucie

Zarejestruj się lub zaloguj
Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaIndeks Leków

Aspirin 500 mg x 100 tabl (import równoległy - Inpharm)

Aspirin 500 mg x 100 tabl (import równoległy - Inpharm)
Symbol

17321

Cena

54,60 zł

Substancja czynna

Acidum acetylsalicylicum

Producent

INPHARM

Rodzaj rejestracji

Lek

Dostępność w wysyłce

Dostępny

Wskazania i działanie
  • Dolegliwości bólowe o lekkim i średnim nasileniu, np.: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśni, bóle menstruacyjne
  • Gorączka
  • Dolegliwości towarzyszące grypie i przeziębieniu.
Kwas acetylosalicylowy, substancja czynna zawarta w preparacie Aspirin, działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowe i przeciwzapalnie. Po przyjęciu doustnym maksymalne stężenie w osoczu występuje po 0.3 do 2 godzin.
Skład
Substancja czynna: 1 tabletka zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego. Substancje pomocnicze: celuloza, skrobia kukurydziana.
Dawkowanie
Dorośli: 500 -1000 mg jednorazowo (1 -2 tabletki). W razie potrzeby dawka jednorazowa może być powtarzana co 4-8 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 4 g kwasu acetylosalicylowego (8 tabletek). Dzieci poniżej 12 lat - jedynie na zlecenie lekarza: dawka jednorazowa: dawka dobowa: 4-8 lat - 0,5 tabletki max 1 tabletka 9-12 lat 0,5-1 tabletka max 2 tabletki powyżej 12 lat 1 tabletka max 3 tabletki W razie potrzeby dawka jednorazowa może być powtarzana do 3 razy na dobę, w odstępach co 4-8 godzin. Tabletki należy przyjmować doustnie, najlepiej po posiłkach, z dużą ilością płynu.
Przeciwwskazania
Preparatu nie można stosować w następujących sytuacjach: w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną - kwas acetylosalicylowy lub inne salicylany; u pacjentów ze skazą krwotoczną; w chorobie wrzodowej żołądka lub dwunastnicy; w ostatnim trymestrze ciąży.