Zadaj pytanie Lekarzowi lub farmaceucie

Zarejestruj się lub zaloguj
Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaIndeks Leków

Supremin MAX 1,5 mg/ml syrop 150 ml

Supremin MAX 1,5 mg/ml syrop 150 ml
Symbol

29498

Cena

23,75 zł

Substancja czynna

Butamiratum

Rodzaj rejestracji

Lek

Producent

TEVA

Dostępność w wysyłce

Dostępny

O produkcie
Supremin MAX Syrop - przeciwkaszlowy lek skuteczny na ostry i suchy kaszel. Zawiera 1,5 mg butamiratu w 1 ml syropu.
Działanie i wskazania - Kiedy stosować?
Supremin MAX Syrop - skutecznie zmniejszy uciążliwość Twojego kaszlu poprzez zmniejszenie jego natężenia oraz częstotliwości. Badania potwierdzają, że bardzo dobrze się wchłania, dzięki czemu szybko odczujesz ulgę. Działa ośrodkowo, ogranicza odruch kaszlowy oraz w niewielkim stopniu rozkurcza mięśnie oskrzeli.
Przeciwwskazania - Kiedy nie stosować?
Nie stosuj w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu oraz fenyloketonurii. W okresie ciąży i karmienia piersią stosuj syrop tylko po konsultacji z lekarzem. Nie stosuj w przypadki objawów zahamowania czynności ośrodka oddechowego.
Możliwe działania niepożądane
Jak każdy inny lek Supremin MAX może powodować działania niepożądane u pewnej części pacjentów. Szczegółowe informacje dotyczące ewentualnych działań niepożądanych dostępne są w ulotce dołączonej do opakowania oraz na stronie producenta. Jeżeli masz jakieś pytania, możesz również zapytać NASZEGO EKSPERTA. Możliwe działania niepożądane to wysypka, nudności, biegunka, zawroty głowy. Uwaga: w rzadkich przypadkach stosowanie syropu może zmniejszać zdolność do kierowania pojazdami i urządzeniami mechanicznymi - zachowaj ostrożność.
Dawkowanie - Jak stosować?
Stosuj doustnie, najlepiej przed posiłkiem. Dawkowane w zależności od wieku: dzieci od 3 do 6 roku życia - 1 łyżeczka 3 razy dziennie; Dzieci od 6 do 12 roku życia - 2 łyżeczki 3 razy dziennie; Dzieci powyżej 12 roku życia - 3 łyżeczki 3 razy dziennie; Dorośli - 3 łyżeczki 4 razy dziennie. 1 łyżeczka = 5 ml syropu. Nie stosuj leku dłużej niż przez kilka dni.
Skład
Substancja czynna zawarta w 1 ml: cytrynian butamiratu: 1,5 mg. Dodatkowo: benzoesan sodu (E211), sorbitol ciekły niekrystalizujący (E420), glicerol, sacharyna sodowa (E954), aromat pomarańczowy płynny, kwas cytrynowy jednowodny, cytrynian sodu, woda oczyszczona.
Ważne
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.